Mamak Belediyesi Ana Sayfa
Ana SayfaBize Ulaşın Bilgi Edinme HakkıRss Facebook Twitter
AİLE MERKEZLERİ 
AİLE MERKEZLERİ
 
     Mamak Aile Merkezleri; ilçemiz sınırları içinde yaşayan bayanların ve çocuklarının sosyal ve kültürel gelişimlerini sağlamak hedefiyle, çeşitli dallarda eğitim vermek; böylece anne ve çocukların bilinçli bireyler olarak sosyal hayatın içerisinde var olmalarını, sorunlarına pratik çözümler geliştirebilmelerini sağlamak amacıyla kuruldu.
     
     Mamak Belediyesi olarak ilçemizde daha önce hiç denenmemiş bir uygulama başlatarak, ilçemizin sosyo-kültürel gelişimine katkıda bulunacak ve bir ‘sosyal yaşam merkezi ‘ olarak tanımlanabilecek  Aile Merkezlerimizi teker teker hizmete açtık.
     Yeni bir anlayışla oluşturulan bu merkezlerde çocuklarını güvenle Bilgi Evi kapısından derse gönderen annelerimiz, aynı binadaki Aile Merkezi’ne geçerek, ister spor yapıyor, isterlerse farklı branşlardaki kurslardan faydalanıyorlar. Mimari özellikleriyle de dikkat çeken ve bulunduğu bölgeye farklı bir görsel zenginlik katan Aile Merkezi ve Bilgi Evlerimizin daha şimdiden örnek gösterilmesi bizler için gurur kaynağı oluyor.
   Türközü Ahmet Yesevi, Laika Akbilek, Lalahan ve Kutludüğün Aile Merkezi ile başlattığımız hizmetimiz Mamaklılardan büyük ilgi gördü. 2012 yılında yapımını tamamlayarak hizmete açtığımız Başak, Yeşilbayır, Boğaziçi Tenzile Erdoğan, Karaağaç Nenehatun ve 2013 yılında hizmete açtığımız Abidinpaşa Aile Merkezlerimiz de aynı şekilde yoğun ilgiyle karşılandı. General Zeki Doğan ve Mutlu Mahalleleri'ne hitap edecek olan Aile Merkezimizin de yapımını hızla tamamlayarak ilçe sakinlerimizin hizmetine sunacağız.

AİLE MERKEZLERİMİZDE VERİLEN HİZMETLER:
          Mamak Aile Merkezleri bünyesinde faaliyet gösteren Aile Okulu’nda, Mamaklı bayanlar, her biri dalında uzman olan psikolog, diyetisyen, kişisel gelişim uzmanı, güzellik uzmanı ve adab-ı muaşeret (görgü kuralları) hocalarından aldıkları eğitimlerle, aile ve toplum hayatında söz sahibi olan, geleceğe güvenle bakan bireyler olma yolunda ilerliyorlar.
 
     Mamak  Aile Merkezleri’nde yürütülen Psikolojik Danışmanlık Projesi kapsamında, randevu sistemiyle  Mamak halkına  birebir  hizmet veriliyor.
 
    Merkezlerimizde  yer alan Meslek Edindirme Kurslarımız, 20 farklı branşta bayanlara el  emeklerini  geliştirmeleri ve aile bütçelerine katkıda bulunmaları için olanak sağlıyor.
 
     Aile Merkezi üyelerimiz, bayanların zihinsel ve fiziksel sağlıklarına katkıda bulunmak amacıyla kurulan Spor Merkezlerimizde, spor hocaları gözetiminde yaş ve sağlık durumlarına uygun olarak spor yapma imkanı buluyor. 
 
     Öte yandan Merkezlerimize üye olan bayanların dönüşümlü olarak  katılacakları kültürel geziler, seminerler, şiir ve sanatsal dinletiler, sinema günleri organizasyonları ile ilçe sakini bayanlar arasındaki birlik pekiştirilerek onlara kültür-sanat hayatının kapıları aralanmış olacak. 
 
       Sayısı her geçen gün artan Aile Merkezlerimiz, toplumun temel direği olan ailelerimizin birlik ve huzurunun tesisi ve devamı için, hizmet içeriğini ve fiziki koşullarını iyileştirerek Mamak halkına en iyisini sunabilmenin azim ve heyecanıyla hizmetlerine devam edecek.
 
 
Abidinpaşa Aile Merkezi


Proje Alanı:
2075 metrekare kullanım alanı–4 katlı hanımlar lokali
Yer: Abidinpaşa Mahallesi
Kapsam: 1150 metrekare toplam inşaat alanına sahip aile merkezi içinde 353 metrekare fitness salonu atölyeler ve lokal bulunmaktadır
Projenin Şu Anki Durumu: Tamamlandı hizmete açıldı

      


    

Tenzile Erdoğan Aile Merkezi


Proje Alanı:
6700 metrekare toplam alan–1500 metrekare inşaat alanı
Yer: Boğaziçi Mahallesi
Kapsam: Bilgi evi, kreş, çok amaçlı salon, Aile Merkezi, Muhtarlık, park alanı, fitness alanı, çocuk oyun alanı, yürüyüş yolları
Projenin Şu Anki Durumu: Tamamlandı hizmete açıldı

      


    
Başak Aile Merkezi


Proje Alanı:
1357 metrekare kapalı alan
Yer: Başak Mahallesi
Kapsam: Hanımlar lokali, çok amaçlı salon, lokal, kreş, fitness salonu, kütüphane ve etüd odaları
Projenin Şu Anki Durumu : Tamamlandı hizmete açıldı

     Yeşilbayır Aile Merkezi


Proje Alanı: 1737 metrekare
Yer: Yeşilbayır Mahallesi
Kapsam: 1450 metrekare hanımlar lokali, çok amaçlı salon, lokal, kreş, fitness salonu, kütüphane ve etüd odaları, bilgisayar odaları ve atölyeler
Projenin Şu Anki Durumu : Tamamlandı hizmete açıldı

      
Nenehatun Aile Merkezi


Proje Alanı:
2117 metrekare kapalı alan
Yer: Altıağaç-Karaağaç Mahalleleri
Kapsam: 1880 metrekare hanımlar lokali, 220 metrekare fitness alanı, 2 adet etüt salonu, 6 adet atölye, sanat atölyesi, 4 adet bilgisayar odası, 1 adet kreş, idari ofisler, 166 metrekare lokal
Projenin Şu Anki Durumu : Tamamlandı hizmete açıldıTürközü Ahmet Yesevi Aile Merkezi


 Lalahan Aile Merkezi


 

Zübeyde Hanım Aile MerkeziProje Alanı:
13400 metrekare-4424 metrekare toplam inşaat alanına sahip aile merkezi ve bilgi evi
Kapsam: Aile Merkezi ve Bilgi Evi, tarihi konak, geniş rekreasyon alanları, fitness alanı, çocuk oyun alanı, yeşil alanlar yürüyüş yolları ve otopark
Projenin Şu Anki Durumu : Yapımı Tamamlandı.

Kayıt ve iletişim bilgileri için tıklayınız.

   1.jpg Mesut AKGÜL
MAMAK BELEDİYE BAŞKANI

Başkan'ın MesajıFotoğraf Galerisi
Başkana Mesaj
İhaleler

Etkinlik Takvimi