Mamak Belediyesi Ana Sayfa
Ana SayfaBize Ulaşın Bilgi Edinme HakkıRss Facebook Twitter
Emlak ve İstimlak Müdürlüğü
Emlak İstimlak Müdürlüğü
Turan MALKOÇ
Turan MALKOÇ
Emlak ve İstimlak Müdürü
Adres : Mamak Bld. Başkanlığı Kat 2
Telefon : 0(312) 550 72 08
Faks  
 
Organizasyon Şeması
Organizasyon Şeması
 
Görevleri

1. Müdürlüğümüz çalışmaları 5393, 3194, 3290, 3366, 2981, 775, 2886, 4650, 2942 Sayılı Yasalar ve Borçlar Kanunu ve Medeni Kanun hükümlerine çerçevesinde yürütülmektedir.

2.  Islah ve İmar Planı çalışmalarının tamamlandığı alanların tespit ve ölçüm işlemleri , tespit ve ölçüm işlemleri tamamlanan gecekondu sahiplerine hak sahibi olmaları halinde ilgili yasalara göre tapuları verilmesi.

3. İmar Parselleri içerisinde Belediyemize ait olan hisselerin parsel hissedarlarına satış işlemlerin yapılması.

4. Mülkiyeti tamamen Belediyemize ait taşınmazların ise; 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu Hükümlerine göre ihale ile satış işlemleri yapılması, bazı arsaların da kat karşılığı olarak inşaata verilmesi.

5. İlçe sınırları içerisinde imar planına uygun olarak Fen İşleri Müdürlüğü ile yol, yeşil alan ve park çalışmaları, Pazar vb. diğer çalışmalar koordineli bir şekilde yapılması.

6. Belediyemiz sınırları içerisinde ve mülkiyeti Belediyemize ait olan ve halka hitap edebilecek, İlçe halkının kolayca alışveriş imkanı bulabileceği tesislerin kiralanma ve kira takip işlemleri yapılması.
 
Faaliyetleri

1. Islah ve İmar Planı çalışmalarının tamamlandığı alanların tespit ve ölçüm işlemleri , tespit ve ölçüm işlemleri tamamlanan gecekondu sahiplerine hak sahibi olmaları halinde ilgili yasalara göre tapuları verilmesi.

2. İmar Parselleri içerisinde Belediyemize ait olan hisselerin parsel hissedarlarına satış işlemlerin yapılması.

3. Mülkiyeti tamamen Belediyemize ait taşınmazların ise; 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu Hükümlerine göre ihale ile satış işlemleri yapılması, bazı arsaların da kat karşılığı olarak inşaata verilmesi

4. İlçe sınırları içerisinde imar planına uygun olarak Fen İşleri Müdürlüğü ile yol, yeşil alan ve park çalışmaları, Pazar vb. diğer çalışmalar koordineli bir şekilde yapılması.

5. Belediyemiz sınırları içerisinde ve mülkiyeti Belediyemize ait olan ve halka hitap edebilecek, İlçe halkının kolayca alışveriş imkanı bulabileceği tesislerin kiralanma ve kira takip işlemleri yapılması.
 
Donanım ve Personel Durumu
     
İNSAN KAYNAKLARI
Memur : 21
İşçi : 7
Sözleşmeli   -
Stajyer : -
Diğer : -
Toplam : 28
     
MALZEME - ARAÇ
Bilgisayar : 26
Yazıcı : 13
Araba : -
İş Makinası : -
Diğer : -


1.jpg Mesut AKGÜL
MAMAK BELEDİYE BAŞKANI

Başkan'ın MesajıFotoğraf Galerisi
Başkana Mesaj
İhaleler

Etkinlik Takvimi