Mamak Belediyesi Ana Sayfa
Ana SayfaBize Ulaşın Bilgi Edinme HakkıRss Facebook Twitter
MAMAK BELEDİYESİ YÜZME HAVUZU

    Mamak Yüzme Havuzu olarak misafirlerimize stresten uzak, güvenli bir ortamda, profesyonel personeller aracılığı ile sağlıklı, hijyen koşullarına kanuni şartlara uygun, uluslararası standartlarda su sporları ve yüzme olanağı sağlamak, kullanıcı memnuniyetini sağlayarak hizmetimizi izleyip ölçmek ve sürekli iyileştirmek teme amacımızdır.

     Hizmetlerimiz
Havuzumuz yarı olimpik standartlardaki 6 kulvarlı 15X25 metre ebatlarında,15 metre eninde,2 metre sabit derinliktedir. Ayrıca çocuk havuzumuzda mevcuttur;15X4 metre ebatlarında, 0.50cm,0.60cm,0.85cm kademelere sahiptir.

     Mamak Belediyesi Yüzme Havuzumuzda günün stresini atmak toksinlerden arınmak isteyenler için tesisimizde saunamız bulunmaktadır. Saunamız seans saatleri içerisinde ücretsiz olarak kullanıma açıktır. Bunların haricinde de kafeterya, egzersiz stüdyosu masa tenisi, trambolin, vücut analiz kısmı ve Fitness salonumuz mevcuttur. Zayıflamak ve formda kalmak isteyenler için aletlerle en iyi hizmeti sunan Fitness salonumuz Amerikan dizayn profesyonel makinelerle donatılmıştır. İçerisinde bireysel cardio cihazları son model olmakla birlikte halkımızın spor yaparken hoş vakit geçirmesi için bireysel dijital ünitelere sahiptir. Egzersiz stüdyomuzda grup dersleri step-aerobik, yoga, pilates v.b verilmektedir. Randevulu sistem ile vücut analizi yapılmaktadır.Futbol sahamız rezervasyonlu olarak kullanılmaktadır.Telefonumuzu arayarak randevu alabilirsiniz.

               
Mamak yüzme havuzundaki faaliyetlerimiz bunlarla da sınırlı kalmamaktadır. Bunların yanında engelli vatandaşlarımızın randevu sistemi ile (bir gün önceve ya gün içerisinde) arayarak servismizle havuzumuzdan yararalanabilirsiniz.Telefon No:365-53-31

 

Yüzmenin Faydaları

  • Yapılan araştırmalar, düzenli yüzmenin kalp dolaşım sistemi üzerinde olumlu yönde çok önemli etkileri olduğunu göstermektedir. Düzenli yüzme antrenmanları yapan kişilerde koroner kalp hastalıklarına daha az rastlanmakta ve bu bireylerin kalp krizi geçirme olasılıkları düşmektedir. Ayrıca kalp ve beyin damarlarının tıkanmasına yol açan bir takım maddelerin azalmasına da yardımcı olmaktadır.
  • Düzenli yapılan yüzme egzersizleri hem kasları güçlendirmekte hem de vücut koordinasyonu gelişiminde çok önemli rol oynamaktadır.
  • Yüzme sporu yapılırken, eklemler ve bağlar herhangi bir spora göre daha az zorlanmaktadır. Bu sebeple suda yapılan egzersizlerde sakatlanma ve yaralanma oranı karadaki egzersizlere oranla %90 daha azdır. Bu sebeple kaslarında, eklemlerinde ya da iskelet sistemlerinde herhangi bir rahatsızlığı olanlara doktorlar tarafından önerilen tek spor yüzmedir.
  • Yüzme sporunu diğer sporlardan ayıran bir diğer faydası ise yaşı ve kilosu ne olursa olsun öğrenildiği takdirde herkesin tehlikesizce yapabileceği bir spor olmasıdır. Örneğin kilolu kişilerin herhangi bir kara sporu yapması iskelet ve kas sistemine zarar verebilecekken, su ortamında yapacağı aktiviteler o bireyin üzerine etkiyen yer çekimi kuvvetini çok büyük oranda azalttığında kişiye risksiz egzersiz olanağı sağlamaktadır.
  • Düzenli yapılan yüzme egzersizi, egzersizi yapan kişilerde sigara ve alkol alışkanlığını azaltmaktadır. Ayrıca aşırı şişmanlığı önlemektedir. Hamileliğinden önce ve hamileliği sırasında yüzme egzersizi yapan kadınlarda ölü ve erken doğum yapma oranı dikkat çekecek şeklinde düşüktür.
  • Yapılan başka ilginç bir araştırma göstermektedir ki yüzme sporu dahil olmak üzere yapılan düzenli fiziksel aktiviteler şeker hastalarının insülin duyarlılığını artırmakta, bunun sonucu hastanın daha az insülin olmaktadır.
  •  Yüzmeye kara sporlarından ayıran en önemli özellik kara sporlarını yapmalarını kısıtlayacak ya da önleyecek derecede fiziksel problemi olan bireyler tarafından kolayca yapılabilmesidir.
  • Yüzmenin sinir sistemine ve insan psikolojisine faydaları ise saymakla bitmez. Suya girdiğimizde hissettiğimiz rahatlama duygusu egzersiz sonrasında salgılanan endorfin hormanı ile birleşince yaşayacağınız psikolojik ve sinirsel rahatlama size başka bir egzersizin vermeyeceği hissiyatı yaşatır. Özellikle sportif olarak yüzen çocukların gelişme dönemlerinde onların kendilerine güvenen hırslı herhangi bir işe konsantrasyonu ve adaptasyonu yüksek disiplinli programlı aktif ve başarılı bireyler olmasında çok büyük oranla katı sağlar.

 

İLETİŞİM TEL: 365 53 311.jpg Mesut AKGÜL
MAMAK BELEDİYE BAŞKANI

Başkan'ın MesajıFotoğraf Galerisi
Başkana Mesaj
İhaleler

Etkinlik Takvimi