Mamak Belediyesi Ana Sayfa
Ana SayfaBize Ulaşın Bilgi Edinme HakkıRss Facebook Twitter
Sağlık Hizmetleri

SAĞLIK HİZMETLERİ

 

  Sağlık İşleri Müdürlüğümüz, Belediye Binası içerisindeki ünitelerinde Belediye çalışanları ile yakınlarının sağlık kontrollerini ve tedavilerini yapmakta, ayrıca sosyal güvencesi olmayan İlçe sakinlerine de sağlık hizmeti vermektedir.

 

  Rutin sağlık hizmeti anlayışının dışına çıkarak önemli sosyal projeler yürüten müdürlüğümüzün Evde Bakım Sağlık Hizmeti kapsamında, ilçe sakinleri evlerinde ziyaret ederek muayene, tetkik ve tedavileri yapılmış, ayrıca daha önceden tespiti yapılan hasta, bakıma muhtaç ve özürlü insanların da bu hizmetten faydalanması sağlanmıştır.

 

  Müdürlüğümüz, dönem dönem çeşitli hastanelerle proje ortağı olarak Ücretsiz Sağlık Taramaları yapmakta, ilçe sakinlerinin birime gelmeden de hizmetlerden yararlanmalarını sağlamaktadır. Bu doğrultuda Göz Taraması, Mide Taraması, Kadın Hastalıkları Muayenesi gibi dallarda ilçe sakinlerinin sağlık kontrolleri ve tedavileri gerçekleştirilmiştir. Türk Kızılayı Kan Merkezi ile birlikte düzenlenen Kan Bağışı Kampanyaları ile önemli bir çalışmaya imza atılmıştır.

 

  Sağlık İşleri Müdürlüğü, halkı yakından ilgilendiren konularda Eğitim Seminerleri düzenleyerek, konusunda uzman kişilerle vatandaşları buluşturmuş, onların ilk elden doğru bilgiler almalarına olanak tanımıştır. Bu kapsamda Kardiyoloji, Diş Sağlığı ve H1N1 Virüsü, Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Tedavisi, Bebek Beslenmesi, Aile Hekimliği ve Aile Planlaması konularında eğitimler verilmiştir.

 

  Bölgemizde vefat eden vatandaşlar için Cenaze Hizmeti verilmekte, hafta sonu ve resmi tatiller de dahil olmak üzere 08:30-24:00 saatleri arasında açık olan Cenaze Hizmetleri Birimimizde cenaze ve defin işlemleri yapılmaktadır. Ücretsiz kefen takımı verilmektedir.

 

VETERİNER HİZMETLERİ

 

  Müdürlüğümüze bağlı Veteriner Birimi’nde sokak hayvanlarının rehabilitasyonu ve evcil hayvanlarla ilgili poliklinik hizmetleri verilmektedir. Sokak hayvanlarının rehabilitasyonu için Belediyemiz bünyesinde Kutludüğün’de
Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi
  açılmıştır.

 

Mamak Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü

Mamak Belediye Binası  Giriş Kat

Mamak Cad. No:213

Tel: 0 312 550 70 36-68

 

Veteriner Hizmetleri Birimi

Hürel Mah.6 .cadde Öğretmenler Parkı İçi

Tel: 0 312 368 18 12

 

               


              

                
                                              1.jpg Mesut AKGÜL
MAMAK BELEDİYE BAŞKANI

Başkan'ın MesajıFotoğraf Galerisi
Başkana Mesaj
İhaleler

Etkinlik Takvimi