CANLI YAYIN

 444 0 149

Bağımsızlık Mücadelemizin Sembolü: 19 Mayıs!


Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Mamak ilçe okullarının 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına katıldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Mamak’ta da coşkuyla kutlandı. Mamak ilçe okulları, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde bayramı coşku, heyecan ve neşeyle kutladı.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’nin ev sahipliği yaptığı kutlama törenine Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı ile birlikte ilçe protokolünden isimler katıldı. Öğrenciler, sergiledikleri akrobatik hareketlerle spor alanında ne kadar başarılı olduklarını gösterdi, ata barı ile gönülleri fethetti.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse törende yaptığı konuşmada, “Aziz milletimizin var olma mücadelesinin hiç bitmeyeceğini anlatan bir gündür 19 Mayıs. Umudun, boyun eğmeyişin, vazgeçmeyişin, devlet ve millet olmanın varoluşudur 19 Mayıs. Sizler bizim motivasyonumuz, güç kaynağımız, sizler ülkemizin en büyük hazinesisiniz. Sizlerin enerjisi, yüzünüzdeki tebessüm hiç eksik olmasın. Sizlerin her zaman yanında olduğumuzu, her zaman sizleri desteklediğimizi biliyorsunuz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı tebrik ediyorum ve tüm gençlerimizin bayramını kutluyorum” dedi.

Tören sonrası Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, öğrencilerin sevgi gösterisine karşılıksız kalmadı, onlarla bol bol fotoğraf çektirdi.
19 Mayıs 2023 17:30

Haber Fotoğrafları