CANLI YAYIN

 444 0 149

Başkan Amcaları ile Bisiklet Sürdüler


Mamak Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Mutlu Ege Millet Bahçesi’nde bir dizi etkinlik düzenledi.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı ve Mamak İlçe Milli eğitim Müdürü Elif Özbek ile birlikte Mamak’ın ikinci millet bahçesi olan Mutlu Ege Millet Bahçesi’nde düzenlenen etkinliklere katıldı.

"Şehrini Keşfet" teması ve "Gelecek Enerjini Koru" sloganı ile düzenlenen "Avrupa Hareketlilik Haftası" programında konuşan Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında etkinliğimize katılan gençlerimize gururla bakıyorum. Rabbim yüzlerinden gülücükleri eksik etmesin. Spor yapmak, zinde kalmak gerçekten de insan sağlığı için çok kıymetli bir etkinlik. Bu etkinlikle sporun insan hayatına etkisine dikkat çekmek istedik. Gençlerimizle bisiklet sürecek, uçurtma uçuracağız” dedi.

Etkinliğe Nurettin Topçu Anadolu Lisesi, Selçuklu İlköğretim Okulu ve Şehit İhsan Okatan Ortaokulu öğrencileri de katılım gösterdi.

Etkinlikler Mutlu Ege Millet Bahçesi’nde bisiklet maratonu ile başladı. Başkan amcaları ile bisiklet süren gençler, spora değer sporcuya destek veren Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’ye ve Mamak Belediyesi’ne teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, ilçe protokolü ile birlikte uçurtma şenliğine de katıldı. Gençlerle birlikte uçurtmaları havalandıran Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, spor müsabakalarına da katıldı.

Masa tenisinde, basketbolda ve teniste hünerlerini sergileyen Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, gençlerle yakından ilgilendi.  

Başkan Murat Köse sosyal medyadan yazdı

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, şu ifadeleri kullandı:

 “Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliği çerçevesinde öğrencilerle bisiklet sürdük, uçurtma uçurduk, dart, tenis ve basket oynadık. Genç Dostu Şehir Mamak olarak Bir yıl içinde spor tesislerimizde kurs gören öğrenci sayımız  50 Bini geçti. Öğrencilerimizin enerjisi çok yüksek maşallah. Rabbim yollarını açık etsin, başarıları daim olsun” diye yazdı.
21 Eylül 2023 16:26