CANLI YAYIN

 444 0 149

Başkent’in Tercihi: Musiki Muallim Mektebi


Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencileri, Türk İslam Sanatlarının seçkin örneklerini Musiki Muallim Mektebi’nde sergiledi.

Kültür, sanat etkinliklerinin, sergilerin merkezi haline gelen Mamak’ta sanat konuşulmaya devam ediyor. Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü öğrencileri Musiki Muallim Mektebi’nde karma sergi düzenledi.

Serginin açılışını Mamak Belediye Başkan Vekili Mulla Ali Çetin ve Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Düğmeci ile birlikte Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hürrem Sinem Şanlı ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aysen Soysaldı yaptı.

Öğretmenlere ithaf edilen sergide Türk İslam sanatlarının seçkin örnekleri sergilendi. Tezhip, Minyatür, Hat, Ebru, Kat'ı, Kalemişi, Süsleme Tasarımı derslerinde öğrencilerin ortaya çıkardığı eserler sergiyi gezenlerden tam not aldı.

Mamak, Artık Kültür Sanat Etkinlikleri ile de Anılıyor

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, göreve geldiği günden bu yana Cumhuriyet’in ilk konservatuarı Musiki Muallim Mektebi’nin eski günlerine kavuşması için çalışmıştı. Yeniden canlandırılan Musiki Muallim Mektebi’nde neredeyse her gün bir sanat etkinliği, bir sergi düzenleniyor. Mamak, yapılan vizyon projelerin yanı sıra artık düzenlenen sanat etkinlikleri ile de anılıyor. Özellikle Musiki Muallim Mektebi, Başkent'in tercih edilen sergi, konser, tiyatro salonları arasında yer alıyor.
30 Kasım 2022 12:28

Haber Fotoğrafları