CANLI YAYIN

 444 0 149

Gençlik Haftası İçin Yüzdüler


Mamak, Keçiören ve Pursaklar Belediyelerinin lisanslı sporcuları Mamak Yüzme Havuzu’nda buluştu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında her yıl 15-21 Mayıs tarihleri arasında Gençlik Haftası büyük bir heyecanla kutlanıyor. Mamak Belediyesi Gençlik Haftası dolayısı ile Mamak Yüzme Havuzunda “Gençlik Haftası Belediyeler Arası Yüzme Şenliği düzenlendi.

Mamak, Keçiören ve Pursaklar Belediyelerinin lisanslı sporcularının katıldığı şenlikte yüzücüler, kelebek, sırtüstü, kurbağalama ve serbest stilde hünerlerini sergiledi.

Mamak Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Düğmeci de sporcuları bu anlamlı günde yalnız bırakmadı. Gençlik haftası için yüzen sporcular, hareket, kabiliyet ve kondisyonlarıyla göz doldurdu.

“Geçtiğimiz yıl 15 bin çocuğumuza yüzme öğrettik”

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, sporun her alanını Mamak’ta yaşattıklarına dikkat çekerek “Her alanda olduğu gibi yüzme alanında da Mamak’ta önemli adınlar attık. Şu an Mamak’ta üçüncü yüzme havuzumuzu faaliyete geçirdik. Yaz dönemlerinde kurduğumuz portatif havuzlarımızla da çocuklarımıza yüzme öğretiyoruz. Geçtiğimiz yıl 15 bin çocuğumuza yüzme öğrettik. Her zaman söylediğimiz gibi ‘Mamak’ta yüzme bilmeyen çocuk kalmayacak’ “ dedi.
23 Mayıs 2023 12:00

Haber Fotoğrafları