CANLI YAYIN

 444 0 149

Mamak'ın Minik Kalemleri 41 Masal ile Gururlandırdı


Mamak Belediyesi'nin açmış olduğu Yazarlık Atölyesinde eğitim alan miniklerin kaleme aldığı hikayeler, "41 Masal" kitabında derlendi.

Mamak Belediyesi'nin yazma alışkanlığını küçük yaşta edinmenin önemine olan inançla hayata geçirdiği "Mamak Yazıyor, Geleceğin Kalem Dostları Yetişiyor" projesi ilk meyvelerini verdi. 

Mamak Belediyesi tarafından açılan Yazarlık Atölyesinde 'Şair Anne' olarak tanınan Sultan Serdar Doksöz'den ders alan minikler, kalemle dost oldu; yazma becerisi kazandı. 

Yazarlık Atölyesinde eğitim alan 8-13 yaş öğrenciler, kendi hikayelerini kaleme alma fırsatı buldu. Yazılan hikayeler, renkli yolculuklar "Mamaklı Çocukların Elinden 41 Masal" kitabı ile ölümsüzleşti. 

Mamaklı miniklerin kaleme aldığı 41 Masal kitabı Şehitlik Uyanık Kütüphane’de düzenlenen programla yazarları ile buluştu. Mamak Belediyesi tarafından kitaplaştırılan hikayelerini ellerine alan minikler büyük heyecan ve mutluluk yaşadı. 

Miniklerin bu tatlı heyecanına Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Düğmeci, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Aldemir de ortak oldu. 

"41 Masal kitabımız ilçemize olan sevgimizin somut bir göstergesidir"

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, "41 Masal kitabımız ana dilimizeolan bağlılığımızın ve Mamak ilçemize olan sevgimizin somut bir göstergesidir. Sizler yazdıkça geçmiş ve gelecek arasındaki dostluk köprüleri güçlenecek, kültürel aktarıma katkı sağlanacaktır. Yazarlık Atölyesi eğitmenimiz Şair/Yazar Sultan Serdar Doksöz başta olmak üzere eserin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dedi. 
24 Mayıs 2023 13:23

Haber Fotoğrafları