CANLI YAYIN

 444 0 149

Doğukan’ın Adı Mamak’ta Yaşatılacak


Geçtiğimiz yıl 23 Ekim’de, Mamak’ta 23 yaşında silahla vurularak öldürülen Doğukan Kabak’ın adı, öldürüldüğü parka verilecek.

Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin, Ankara Divriği Kültür Derneği’nin Doğukan Kabak anısına düzenlediği Köyler Arası Futbol Turnuvası’nda, Kabak’ın vurulduğu Şahin Parkı’na gencin adını vereceklerini söyledi.

Turnuvanın şampiyonu Ürük Köyü

Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin, Ankara Divriği Kültür Derneği tarafından, geçtiğimiz yıl Ekim ayında, Kutlu Mahallesi Şahin Parkı’nda iki arkadaşı ile otururken, uyuşturucu satıcıları tarafından vurularak öldürülen Doğukan Kabak anısına düzenlenen 10. Geleneksel Köyler Arası Futbol Turnuvası’nın final maçına katıldı. Höbek, Olukman, Avşarcık, Ürük, Kaledibi, Yalnızsöğüt, Gökçeharman, Göndüren, Mursal, Karasar ve Ödek köylerinin şampiyonluk için yarıştığı maçlarda finale kalan Ürük köyü, Kaledibi köyünü 4-0 mağlup ederek, birincilik kupasının sahibi oldu. Turnuvaya katılan ve derece alan takımlara kupa, plaket ve madalya verildi. Takımlar kupalarını ve madalyalarını Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, Ankara Milletvekili Aliye Timisi Erseven ve Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin’den aldı.

Başkan Şahin: “Doğukan yavrumuzun adını o parkta yaşatacağız”

Bu tür etkinliklerin birlik ve beraberliği pekiştirdiğinin altını çizen Başkan Şahin, dernek yönetimine teşekkür ederek, tüm takımları tebrik etti. Maçın sonunda kazananın dostluk olduğunu vurgulayan Şahin, Doğukan Kabak adına düzenlenen turnuvanın önemine de vurgu yaparak, Kutlu Mahallesi’nde 23 yaşında öldürülen Kabak’ın adını, öldürüldüğü Şahin Parkı’na vereceklerini belirterek, acılı aileye de baş sağlığı diledi.

Ankara Divriği Kültür Derneği Başkanı Hurşit Aydoğan’da Başkan Şahin’e teşekkür ederek, “Bizlerden desteklerini esirgemeyen Mamak Belediye Başkanımız Sayın Veli Gündüz Şahin’e, turnuvaya katılan takımlarımıza, emeği geçen herkese ve bizleri bugün yalnız bırakmayan misafirlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şampiyon takımımızı da kutluyorum” dedi.

Doğukan İçin Yürüyecekler

Mahalle halkı öldürülen talihsiz genç için “Uyuşturucuya Geçit Yok” diyecek. Yürüyüş bugün saat 19.00’da, Mutlu Mahallesi Arkadaş Ekmek Fırını önünden başlayacak.

Uyuşturucu satışına engel olmak istemişti

Geçen yıl 23 Ekim'de Mamak Kutlu Mahallesi'nde meydana gelen olayda Doğukan Kabak, yanında 2 arkadaşı ile birlikte parkta otururken araçtaki bir kişinin motosikletli birine bir paket verip karşılığında para aldığını fark etti.

Kabak, motosiklet sürücüsü H.O'nun yanına giderek, araçta ne yaptığını sordu. H.O'nun uyuşturucu madde aldığını söylemesi üzerine Kabak motosikletin fotoğraflarını çekerek, "Sizi polise ihbar edeceğim" dedi. Bunu fark eden araçtaki kişilerden Umutcan Ültü, Mertkan Ertuğrul ve Yusuf Aydın, parktan uzaklaştıktan sonra geri dönerek Doğukan Kabak'a saldırdı.

Umutcan Ültü, kaçmak isteyen Kabak'a tabanca ile 2 el ateş etti. Yaralanan Doğukan Kabak, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
10 Haziran 2024 12:15

Haber Fotoğrafları