CANLI YAYIN

 444 0 149

Mamaklı Çocuklar Kendi Kitaplarını Tasarlıyor


Mamak Belediyesinin çocuklara yönelik etkinlikleri devam ediyor.

Bu kapsamda belediye, çocuklar için “Kendi Kitabımı Tasarlıyorum” atölye çalışması başlattı. Mamak Belediyesinin 19 Aile Merkezinde gerçekleşecek etkinlik, 31 Temmuz Çarşamba günü sona erecek.

Mamak Belediyesi, çocuklar için etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Yaz atölyeleriyle birbirinden güzel, eğlenceli etkinliklere imza atan belediye, yeni bir atölye çalışması ile çocuklara dolu dolu bir yaz tatili fırsatı sunuyor.

Kendi kitabını kendin yap

Mamak Belediyesi Aile Danışma Merkezinden Sosyolog Semanur Tektaş ve Psikolog Zeynep Bektaş öncülüğünde gerçekleşen atölye çalışması kapsamında çocuklar ilgi alanına giren dergi kapakları, kâğıt, boya kalemleri, pul, boncuk, makas ve yapıştırıcı gibi materyallerle kendi kitaplarını tasarlayacaklar. 10 kişilik gruplar halinde 8-11 yaş aralığındaki çocuklar, önce verilen resimlerden kendi yaşamlarına ve ilgi alanlarına uygun olanları seçecekler ardından sırayla resimleri yapıştırıp en mutlu ve en üzgün oldukları zamanları çizecekler. Kitap sayfalarını tamamlayan çocuklar, kendi kitap koleksiyonlarına bir kitap daha kazandırmış olacak. Çalışma kapsamında çocukların kendi yaşantılarına ait farkındalık kazanacaklarının altını çizen Sosyolog Semanur Tektaş, tasarlanan kitaplar sayesinde çocukların özgüvenlerine de katkı sağlandığını vurguladı.
10 Temmuz 2024 09:56

Haber Fotoğrafları